| Портал Европа | Община Ловеч | Област Ловеч | Ловеч днес |
"); ?>
Сигнали за корупция
Навигация
ВиК Ловеч
Велоклуб
Предстоящо
Въвежда се временна организация на движението по бул. „Мизия”
В събота ви каним на пикник край езерото в парк Стратеш
Новата книга на Николай Петев ще бъде представена в Ловеч
Община Ловеч с богата културна програма за празника на града
Утре Радио "Volunteer Rock" представя Звезди от “АХАТ”
Последни БГ Фирми
Пожарна безопасност и защита на населението
Клуб на дейците на културата Ловеч
.ЛОВЧАНСКО ЧИТАЛИЩЕ”НАУКА” гр.ЛОВЕЧ
Държавен архив – Ловеч
Художествена галерия – Ловеч
Теми във Форума
Последни теми
Квартири
Какво слушате в момента......
" Викайте и крещете "- облекчете душата си ...
Оправете сайта!!!
Вицове и весели истории
Горещи теми
Какво слушате в момента...... [3799]
" Викайте и крещете "- облекчете душата си ... [3757]
Кризата в Левски! [1310]
“Община реформатор” ли е Община Ловеч? [1007]
Партийно строителство [739]
XML RSS Feed
Новини
Предстоящи събития
Търсене в old.lovechtoday.eu
Реклама
Преглед на темата
Ловеч днес :: Форум :: Общинската администрация :: “Община реформатор” ли е Община Ловеч? | Кмета, администрацията, институциите | Общинската администрация
страница 51 от 51 << < 48 49 50 51
Автор RE: “Община реформатор” ли е Община Ловеч?
MrBean
Потребител

Изказвания: 4161
Местоживеене: България
Публикувано на 26.01.2012 18:25
Тази вечер в заседателната зала на общината се проведе обществено обсъждане по проект "Подкрепа за разработка на интегриран план за градско възстановяване и развитие на град Ловеч" и обществено обсъждане по проект свързан с реконструкция коритото на р. Осъм в Ловеч и предотвратяване риск от наводнения .

От направените презентации на проектите стана ясно , че е защитен обществения интерес с поемането на банкови гаранции от фирмите изпълнителки по проектите и това е достатъчно основание поздравя кмета за добре свършената работа.

Браво кмете !

-
Никой не може да се върне назад и да даде ново начало,
но всички можем, започвайки от днес, да си осигурим различен край. Мария Робинсън
LINAA
Потребител

Изказвания: 142
Местоживеене: Австралия
Публикувано на 26.01.2012 19:37
MrBean, доживях да бъдеш и ти"задоволен" от общинската администрация. БРАВО
MrBean
Потребител

Публикувано на 26.01.2012 20:09
Уважаема LINAA,
когато кмета прави добри неща аз му благодаря ,
а когато прави лоши - го критикувам ....

-
но всички можем, започвайки от днес, да си осигурим различен край. Мария Робинсън
heros
Потребител

Изказвания: 1098
Публикувано на 26.01.2012 22:42
Банкови гаранции от фирмите изпълнителки имаше и при пълното преасфалтиране на половината град преди 3 години. Гаранционните срокове бяха 10 години, нали? Мистър, тези улици, независимо от поетите гаранции са вече в лошо състояние и не виждам Община Ловеч да е взела гаранцията по проектите, заради лошо изпълнените ремонтни дейности. Та не знам на кое викаш браво по проект "Подкрепа за разработка на интегриран план за градско възстановяване и развитие на град Ловеч". След 3 години може би, но сега....
debelaka
Потребител

Изказвания: 4380
Публикувано на 27.01.2012 10:14
На хартия всичко винаги е тип-топ, хартията може да понесе всичко.

"Невъзможно е да се справите с проблема, ползвайки същия тип мислене, който ви е докарал този проблем."

А как трябва да бъде?
MrBean
Потребител

Публикувано на 27.01.2012 11:07
Мистър, тези улици, независимо от поетите гаранции са вече в лошо състояние и не виждам Община Ловеч да е взела гаранцията по проектите, заради лошо изпълнените ремонтни дейности.

heros,
Аз коментирах това което се случи на обсъждането , а това , че кмета не е изпълнил задълженията си по отношение на изпълнителите относно гаранцията за свършената работа е отговорност само на кмета .

Време е да му се потърси отговорност като се изискат договорите и се провери има или не нарушения , но тъй като дупките не създават проблем на гражданите и няма изразено недоволство от тях означава , че няма защо и кой да търси отговорност от кмета по този проблем .

Разбира се има и общински съвет който би трябвало да упражнява този контрол , но не виждам в скоро време този Общински съвет да приеме каквото и да е решение по този проблем с гаранцията …

-
MrBean
Потребител

Публикувано на 29.01.2012 08:15
На вниманието на вниманието на г-н Кмета:
публикация във facebok за нападение на агресивно куче в Ловеч.

Katya Mandinska

НЕ ИСКАМ ДА СЕ ЧУВСТВАМ ПОВЕЧЕ ЖЕРТВА:
Пиша тук, защото не зная към кого да се обърна, тук поне част от хората са виждали снимки на кучето ми. Днес ,на връщане от ежедневната ни разходка с Чародей, който е на 2години, около 45кг, регистриран в Общината, чипиран, с всички ваксини и озезпаразитявания, в района на магазин Пени Маркет, на Кръговото в гр. Ловеч, както се движихме по тротоара ни нападна Ротвайлер, също мъжки екземпляр, на видима възраст над 2 години, с приблизително тегло около 50кг, с верижка на шията без повод. Водих кучето си на къс повод, не повече от 50см от мен, вървяхме по тротоара в посока на жк, където живеем, от паркинга пред Пени Маркет на около 500м от тротоара след като ни забеляза Ротвайлерът се устреми към нас и ни нападна. Поради това, че кучето имаше верижка около врата, която не бе строг нашийник, а с метални халки, по-скоро му стоеше като колие, помислих, че е със стопанин и започнах да викам:"Викнете си кучето, на кого е това куче". Пред магазина имаше много хора и паркирали автомобили, всички гледаха какво се случваше и никой не реагираше. В този момент Ротвайлерът стигна до нас, хвърли се в/у Чародей, който е изключително социален, декоративен по характер, не е обучаван да води бой, приема другите кучета като партньори за игра и не знае как да се държи в ситуация на нападение, свали го на земята и впи зъбите си във врата му. Веднага съжалих, че строгият нашийник, с който го водя , не е поставен със зъбци наобратно, за да предпази врата му от разкъсвания. Държах кучето си за повода, защото се страхувах, че ако го пусна ще побегне да се спаси, Ротвайлерът ще го гони докато го стигне , а аз няма да видя накъде ще хванат и ще загубя кучето си. Ротвайлерът потънал в пяна хапеше и душеше кучето ми, докато аз с едната ръка държах повода, а с другата Ротвайлърет за врата като отчаяно се опитвах да го отскубна от моето кучета, за да спре да го хапе. Крещях като обезумяла "ПОМОЩ!!!НА КОГО Е ТОВА КУЧЕ!!!" и се опитвах да ритам Ротвайлърет, да отвлека по някакъв начин вниманието му върху себе си, за да остави Чародей на мира. В резултат на борбата , в следващият момент бях повалена на земята и станахме едно кълбо от Чародей който скимтеше от ухапванията на Ротвалърът, запененото куче, което ни нападна и не реагираше по никакъв начин на моите удари и опити да го откъсна от Чародей, като здраво стискаше кучето в областта на врата със зъбите си. Колко пъти сме се търкаляли така по земята не помня, чувах само отчаяните си крясъци - някой да ми помогне, с периферното си зрение виждах , че ни гледат много хора от разстояние/Пени Маркет в Ловеч се намира на много оживено кръстовище/ и никой не дойде да ни помогне. После разбрах, че сме се борили на земята около 10мин. Не зная как Ротвалерът реши да остави Чародей или той някак си се отскубна от зъбите му, аз станах от земята и продължих да крещя за помощ. Някакъв преминаващ мъж само каза от разстояние :"Чиба" на Ротвайлерът и отмина. Никой дори не ме попита добре ли съм. Обадих се на 112 и докато те дойдат, не повече от 15 мин, Ротвайлерът вече се бе оттеглил към глутницата бездомни кучета, които битуват пред магазина и близката кебапчийница, от където им подхвърлят остатъци от храна. Преди да пристигнах представителите на властта, дойде мой приятел, на когото подадох сваления от Чародей повод и помолих да върже с него Ротвайлерът, докато дойдат полицаите. Ротвайлърът се подчини на връзването . Кучето бе явно гледано добре, възпитано е да не напада хора, в противен случай в мелето, докато се търкаляхме по земята, неминуемо щеше да ме нахапе, нещо, за което в страха си да спася Чародей изобщо не бях помислила. Дойдоха полицайте, за да ми кажат, че нищо не могат да направят, защото приютът за бездомни животни, който до скоро е функционирал в Ловеч, вече е закрит, не могат да приберът кучето, защото няма къде да го държат. Ние с Чародей си тръгнахме към дома, а Ротвайлерът, който ни атакува, остана отново на улицата. Докато се чудиха какво да правят, от кебапчийницата хора споделиха, че Ротвайлерът е на улицата от 8и30часа тази сутрин. Всеки ден минаваме този маршрут с Чародей по два пъти на ден, при обичайните ни разходки, за първи път виждам Ротвайлерът, дори на опиване го нямаше, но на връщане за съжаление бе там и като е видял Чародей - куче с приблизителни на неговите размери, го е приел като заплаха за територията му и въпреки че го водих на повод и бяхме относително далеч от него, ни нападна. Като прибрах Чародей у дома се върнах до ЦУ на МВР, където пуснах жалба с/у неизвестен собственик на куче. Не вярвам и не очаквам да има някакви реални действия в резултат на жалбата ми. Безпомощността на хората, които отговарят за безопасността на гражданите е убийствена!!! Единственото, което се бетонира в мен е усещането ми, че съм жертва в страната ,града, улицата и дома си и когато ми се случи нещо, НЯМА КОЙ ДА МИ ПОМОГНЕ, НИТО ДА МЕ ЗАЩИТИ, независимо от това, колко изряден гражданин съм. Посъветвайте ме какво да правя, как да изляза утре на разходка с Чародей като единствения път минава през кръговото кръстовище, където остана на улицата, свободен и вече бездомен Ротвайлерът...
public/style_images/clean/separator.jpg

-
MrBean
Потребител

Публикувано на 10.02.2012 12:21
-

Кмет изпарил 1,4 млн. лв. от парите за боклук

Прокуратурата го разследва за далавери с бюджета
Ако осъдят Златко Живков, в Монтана може да има частични избори

1 375 086 лв. са се изпарили мистериозно от хазната на община Монтана. Кметът Златко Живков не може да даде обяснение какво е станало с приходите от такса смет.

Абсурдният факт излязъл наяве на последната сесия на общинския съвет в града. При представянето на отчета за изпълнението на бюджета за 2011 г. става ясно, че парите, събрани от таксата, са 3 679 951 лв., а са изразходвани 2 304 865 лв. Къде е отишла разликата обаче, Живков така и не казал. На въпрос на общинската съветничка Ирена Димова той отвърнал, че ще прати писмен отговор. Такъв все още не е получен. Само преди две седмици обаче шефът на Сметната палата Валери Димитров даде Монтана като пример за община, която е пренасочвала пари от такса смет за други нужди.

Законът за местните данъци и такси изрично забранява парите от целеви пера, каквото е такса смет, да се изразходват за други дейности. Според Наказателния кодекс длъжностно лице, което наруши разпоредбата в закона, се

НАКАЗВА СЪС ЗАТВОР ДО 3 ГОДИНИ ИЛИ ПРОБАЦИЯ

както и с лишаване от правото да заема определена държавна или обществена длъжност. Това означава, че ако се докаже, че кметът на Монтана е харчил парите за боклук за други неща, може да има нови избори в общината. Вчера общинарите от ГЕРБ съобщиха, че ще сезират Сметната палата за липсващите пари. „Най-безочливото е, че през миналата година в Монтана бе променена базата за определяне на такса битови отпадъци и ние станахме една от общините с най-висок размер такса смет”, разказа общинската съветничка Ирена Димова.

Това е поредната далавера, в която се замесва името на Живков, след като вече трети месец прокуратурата го разследва на базата на одитен доклад на Сметната палата. В края на миналата година

ДЪРЖАВНИТЕ ОДИТОРИ НАПРАВИХА ПРОВЕРКА

на разходването на бюджет 2010 г. и изпратиха доклад за констатираните нередности до държавното обвинение. Въпреки че документите са секретни, тогава стана ясно, че нередностите са при обществените поръчки. В същото време, макар да е разследван от прокуратурата, Живков е напирал за шеф на Сдружението на общините.

http://www.monitor.bg/article?id=324885

-
страница 51 от 51 << < 48 49 50 51
Прехвърли се към форум:
Вход
Потребител

Парола

Забравена парола?
Поискайте си нова от тук.
R.I.P. Whitney Houston
Избор на MrBean
Избор на Редактора
Членска анкета
Намерихте ли информация, какво предвижда Бюджет 2012 за вашия квартал или населено място?

Да, намерих

Не, не можах да намеря

Не ме интересува

За какво е този Бюджет?

Трябва да влезете в профила си за да гласувате.
Последни обяви
Каменна сол, креда, лизин,дикалциев фосфат, монокалцие
Каменна сол,креда, дикалциев фосфат, монокалциев фосфа
Японски трактори
Последни статии
Ще можем ли да полетим
Литературата на днешните тийнейджъри. Полезно явление или поредната мания
Кога ловчалии ще бъдат в центъра на вниманието на политическите партии?
Сега ли е времето за създаване на ГОС в Ловеч ?
Сърбия – по-различният свят. Държавата, която не чака наготово! 2
Table './lovechtoday3/fusion_photos' is marked as crashed and should be repaired
Facebook
Table './lovechtoday3/fusion_photos' is marked as crashed and should be repaired
\n\n"; if (iADMIN) { $result = dbquery("DELETE FROM ".$db_prefix."flood_control WHERE flood_timestamp < '".(time()-360)."'"); $result = dbquery("DELETE FROM ".$db_prefix."thread_notify WHERE notify_datestamp < '".(time()-1209600)."'"); $result = dbquery("DELETE FROM ".$db_prefix."vcode WHERE vcode_datestamp < '".(time()-360)."'"); $result = dbquery("DELETE FROM ".$db_prefix."new_users WHERE user_datestamp < '".(time()-86400)."'"); } mysql_close(); ob_end_flush(); ?>