| Портал Европа | Община Ловеч | Област Ловеч | Ловеч днес |
"); ?>
Сигнали за корупция
Навигация
ВиК Ловеч
Велоклуб
Предстоящо
Въвежда се временна организация на движението по бул. „Мизия”
В събота ви каним на пикник край езерото в парк Стратеш
Новата книга на Николай Петев ще бъде представена в Ловеч
Община Ловеч с богата културна програма за празника на града
Утре Радио "Volunteer Rock" представя Звезди от “АХАТ”
Последни БГ Фирми
Пожарна безопасност и защита на населението
Клуб на дейците на културата Ловеч
.ЛОВЧАНСКО ЧИТАЛИЩЕ”НАУКА” гр.ЛОВЕЧ
Държавен архив – Ловеч
Художествена галерия – Ловеч
Теми във Форума
Последни теми
Квартири
Какво слушате в момента......
" Викайте и крещете "- облекчете душата си ...
Оправете сайта!!!
Вицове и весели истории
Горещи теми
Какво слушате в момента...... [3799]
" Викайте и крещете "- облекчете душата си ... [3757]
Кризата в Левски! [1310]
“Община реформатор” ли е Община Ловеч? [1007]
Партийно строителство [739]
XML RSS Feed
Новини
Предстоящи събития
Търсене в old.lovechtoday.eu
Реклама
Преглед на темата
Ловеч днес :: Форум :: Всичко останало :: " Викайте и крещете "- облекчете душата си ... | Общ форум | Всичко останало
страница 188 от 188 << < 185 186 187 188
Автор RE: " Викайте и крещете "- облекчете душата си ...
MrBean
Потребител

Изказвания: 4161
Местоживеене: България
Публикувано на 26.01.2012 10:11
и на сайта на община Ловеч до този момент няма никаква информция какво се случва в общината ..

-
Никой не може да се върне назад и да даде ново начало,
но всички можем, започвайки от днес, да си осигурим различен край. Мария Робинсън
iannis
Потребител

Изказвания: 1460
Публикувано на 26.01.2012 10:28

Голям сняг,не може да стигне човека до офиса!

......
Само знаем и можеме, и щеме
един други злобно да се ядеме...
....
Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
пак ще кажа и с това ще да свърша.
1875
“българинът е най-голямото зло на България”
Л-1914
Sevt
Потребител

Изказвания: 94
Публикувано на 26.01.2012 10:35
Защо не погледнете на снега откъм ведрата страна? Сетете се за поговорката "Голям сняг - голям комат". Есенниците имат нужда от дебела покривка, защото последната есен беше суха, поникването им се забави, не можаха да укрепнат, за да издържат на евентуален сух студ. Сега ще им е по-добре. Не се откъсвайте от природата, млади урбанисти!

Sevt
iannis
Потребител

Изказвания: 1460
Публикувано на 26.01.2012 10:42
Sevt писа:
Защо не погледнете на снега откъм ведрата страна? Сетете се за поговорката "Голям сняг - голям комат". Есенниците имат нужда от дебела покривка, защото последната есен беше суха, поникването им се забави, не можаха да укрепнат, за да издържат на евентуален сух студ. Сега ще им е по-добре. Не се откъсвайте от природата, млади урбанисти!

Благодаря за агрономския съвет или лекция! Ще съм спокоен за хляба на България!Хем че не ям,хляб!
Напълно ведро и с усмивка ми беше предния пост!Снегът наистина не е малък,а и много хубаво си вали!10ч мина, мога да ви кажа, наздраве!

......
Само знаем и можеме, и щеме
един други злобно да се ядеме...
....
Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
пак ще кажа и с това ще да свърша.
1875
“българинът е най-голямото зло на България”
Редактирано от iannis на 26.01.2012 10:42
Л-1914
Sevt
Потребител

Публикувано на 26.01.2012 11:03
Аз пък обичам питките, които жена ми меси. И си пия виното на обяд.smiley Снежният пейзаж тук, на село, е вълшебен.smileysmileysmiley

Sevt
Редактирано от Sevt на 26.01.2012 11:04
MrBean
Потребител

Публикувано на 26.01.2012 11:11

наздраве iannis !

-
но всички можем, започвайки от днес, да си осигурим различен край. Мария Робинсън
Sevt
Потребител

Публикувано на 26.01.2012 13:43
Боби, в момента имам повод и настроение да пиша конкретно до теб, защото в ума ми се загнезди твоето изплакване:
Аааа, Sevt, не с рогата моля!
Да не мислиш, че ние дето използвахме мозъците си, гонихме мечтите си и търсихме своята ниша, сме материално и душевно удовлетворени? Не, не сме! Всички мечти изтекоха някъде в годините във водите на р. Осъм. Честно да си кажа, желая да съм наета. Да не мисля за хилядите неща. За бюрокрацията, за срокове, за клиенти и доставчици, за наредбите променящи се ден през ден. и т.н. и т.н.
Колкото до статията, много точно е написана и въпросите са зададени на място , но ..........КАКВО ОТ ТОВА?
Вероятно си на възрастта на децата ми, щом вече си добила достатъчно житейски и професионален опит, на които да се позовеш.
Защитавам тезата, че, тъй като живеем само веднъж/поне в настоящото си амплоа- това заради възможно възражение/, следва да живеем живота си тъй, че в края му да си кажем:"Интересно живях.". Боби, дали да слугуваш, дали да господаруваш /което си е пак своего рода слугуване/, или да живееш като свободен човек, зависи само от теб.
Пиша тук, а не в Лични съобщения, защото виждам неудовлетворение от живота у много от посетителите на сайта.
Боби, допреди 22 години /твърде скоро !/ животът на българите беше коренно различен, съвършено друго беше държавното и общественото устройство. Конкретно вашето поколение се пооформи тогава, а след 90-та съзря при динамично променящи се условия, което обстоятелство или трябва да приемете, или да отречете, напускайки страната ни. Ти си избрала първото и следва да уважиш избора си, защото само така ще запазиш здрава личността си и душевния си мир. Щом си се вече определила, активността ти не само не би трябвало да намалее, а точно обратното. Търси още изяви, Боби, имаш дух на биткаджийка.
Моите деца бяха навън- учиха там. Избраха да се завърнат, което ме радва. Упражняват свободни професии и живеят добре. Имат способността да оценяват хубавото и да виждат лошото както у нас, така и навън. Няма рай на земята, Боби. Защо ли ти го казвам, като го знаеш не по-зле от мен. Въпреки че, ако взема да ти описвам собствения си живот...
Работейки предприемачество, човек остава твърдо на нея- на земята.

Sevt
bobi1225
Потребител

Изказвания: 3340
Публикувано на 27.01.2012 11:24
О......smiley, благодаря за анализа! Ще се въздържа от подробности в отговора, защото гнева ми към някой несправедливости се тълкува като изплакване, / нещо неприсъщо за мен като цяло/.

Някога, много отдавна, когато бях дете вярвах, че светът свършва до върховете на планината, която ми изглеждаше безкрайно далеч.
Днес знам, че светът не свършва никъде. Знам, че продължава и след планината. Знам, че в този свят има всичко. Знам още, че хората са еднакви навсякъде.
Някога, когато бях дете вярвах, че щастието е като въздуха, че е навсякъде и изпълва всичко, до което можеш да се докоснеш.
Днес знам, че щастието е уплашено птиче, скрито от чуждите погледи. За да го видиш трябва да го търсиш всеки ден. Намериш ли го нещата не свършват, защото птичето се плаши от най-малкото нещо и често отлита.
Някога, когато бях дете вярвах, че любовта е награда.
... Днес знам, че тя е изпитание.
Някога, когато бях дете вярвах, че една усмивка и протегната ръка правят хората приятели.
Днес знам, че приятел значи много повече.
Някога, когато бях дете вярвах, че възрастните знаят отговорите на всички въпроси.
Днес знам, че възрастните дори не знаят всички въпроси.
Някога, когато бях дете вярвах, че възрастните са свободни, като птиците в небето.
Днес знам, че възрастните са оплетени в невидими въжета и свободата не съществува.
Някога , когато бях дете вярвах, че е по-лесно да казваш винаги истината.
Днес знам, че това е най-трудното нещо на света.
Някога, когато бях дете вярвах, че едно и едно винаги прави две.
Днес знам, че резултатът зависи от това кой и какво брои.
Някога, когато бях дете вярвах, че всяка болка се лекува и се забравя.
Днес знам, че болката е единственото вечно нещо в този свят.

Някога, когато бях дете вярвах...
Днес знам...

Някога, когато бях дете вярвах, че човек може сам да си направи равносметка. От едната страна хубавото, а от другата грозното.
От едната страна доброто, а от другата лошото.
Днес...
Днес вече не си правя равносметка за нищо. Чакам някой ден, да ми представят сметката. Надявам се да мога да я платя. Готова съм за това, защото животът си струва.

Неизвестен автор.

Може би нямаше да казвам всичко, което мисля, но със сигурност щях да мисля всичко това, което казвам тук.

Добре дошъл в моя свят,а сега напусни ако обичаш.
bobi1225
Потребител

Публикувано на 27.01.2012 11:31
Правилото винаги побеждава изключението и то гласи:
"Няма лош избор има само неподходящ!"

Може би нямаше да казвам всичко, което мисля, но със сигурност щях да мисля всичко това, което казвам тук.

Sevt
Потребител

Публикувано на 27.01.2012 19:51
Чудесно, Боби! - Все пак животът си струва. А до момента на равносметката имаш още много време, трудно ми е да си представя как си седнала и чакаш да ти я представят.
И да заплачеш, също е част от живота.
Нека да си призная какво ми хрумна в момента: Да отидем някой ден с теб до Лещен - на гръцката граница и да надникнем в дома на Борис Христов.

Sevt
simo
Потребител

Изказвания: 13
Публикувано на 28.01.2012 07:08
За bobi1225: Виж линка за твоя цитат

Равносметка smiley

Мисля, че ще ти харесат и други негови размислиsmiley
Редактирано от simo на 28.01.2012 07:21
LINAA
Потребител

Изказвания: 142
Местоживеене: Австралия
Публикувано на 30.01.2012 09:08
Симеон Дянков е раздал 233 725 лева бонуси в края на 2011 г. на чиновници от финансовото министерство, съобщи в. “Труд”, като се позова на Любослав Филчев, шеф на дирекция “Човешки ресурси и административно обслужване” във ведомството.

Бонусите са разпределени между 176 служители, но не става ясно каква сума е взел всеки, тъй като според ведомството това са лични данни.

Само преди 2 месеца в тв интервю Дянков отсече, че докато е министър, няма да има 13-а заплата за чиновниците. Дори да има повече пари в бюджетите на ведомствата, те няма да се раздават на служителите, бе категоричен вицепремиерът.

Е, оказа се, че 13-а заплата няма, но има бонуси, пише изданието.

Според информация от два независими източника, които обаче пожелаха да запазят анонимност, отделни служители - шефове на дирекции, са получили за Коледа суми в размер над 30 000 лв. В един от случаите ставаше дума за бонус от 37 000 лв. Оказва се обаче, че Министерството на финансите не желае да разкрие добавките, които е изплатило на всеки човек поотделно.

От информацията става ясно, че са наградени 28% от всички 620 служители на Министерството на финансите по щатно разписание. Излиза, че всеки от отличените е получил средно по 1328 лв., което е приблизително една заплата отгоре.

Освен коледните бонуси традиция във финансовото министерство е служителите да получават допълнително материално стимулиране всяко тримесечие. Чиновници от други администрации завистливо коментират, че понякога тези бонуси са четирицифрени суми. Според новите наредби за държавните служители досегашната система на бонуси трябваше да бъде премахната и да се въведат поощрения в зависимост от свършената работа. Те обаче още не са влезли в сила.

bobi1225
Потребител

Публикувано на 30.01.2012 12:14
Sevt писа:
Чудесно, Боби! - Все пак животът си струва. А до момента на равносметката имаш още много време, трудно ми е да си представя как си седнала и чакаш да ти я представят.
И да заплачеш, също е част от живота.
Нека да си призная какво ми хрумна в момента: Да отидем някой ден с теб до Лещен - на гръцката граница и да надникнем в дома на Борис Христов.
.

Добро предложение. Ще го обсъдим на пролет....smiley

bobi1225
Потребител

Публикувано на 30.01.2012 12:20
simo писа:
За bobi1225: Виж линка за твоя цитат

Равносметка smiley

Мисля, че ще ти харесат и други негови размислиsmiley

Благодаря simo! Наистина ми харесаха неговите размисли..smiley
Ще проследявам публикациите му.

MrBean
Потребител

Публикувано на 01.02.2012 08:35

честит празник на всички празнуващи

-
sisi_kech
Потребител

Изказвания: 303
Публикувано на 10.02.2012 22:40
Едно предложение към А.Дончева. Пуснете снегорините из кв. Младост, защото две коли трудно се разминават и има нужда да се поразшири пътното платно. Не знам , ясно ли ви е, че има предпоставки за ПТП. Предполагам, че така е и по другите квартали. Задава се нови снеговалежи и това ще тежни допълнително работата на фирмата.Имам въпрос към патриотите земевладелци: Защо не помогнахте в тази тежка ситуация поне с техника?

Не приемам системата за големи и малки, а за хора, достойни и жалки!
Редактирано от sisi_kech на 10.02.2012 22:42
bobi1225
Потребител

Публикувано на 19.02.2012 16:01

Байовци

Ето, че паднах в ръцете на враговете и ще напусна пътя на борбата преди да сме видели края на нашите въжделения. Но с моята кончина не свървшва пътят, който трябва да извървите, така щото да не изгубят смисъл усилията ни. Моята смърт не ще да спре бъдещето ни освобождение, нито трябва да скове сърцата и душите ви. Знайте, че борбата за освобождението ни ще погълне в жертвения си олтар много от вас, но още повече ще погълне борбата след освобождението ни. Аз не веднъж съм ви казвал: ” Тоз който ни освободи той ще да ни и пороби”. Внимавайте, в народната работа няма шега, освобождението ни трябва да бъде плод на нашите задружни усилия. Вие, които ви грабят, безчестят и лъжат днешните ни управници, не мислете, че работата ни свършва с едното освобождение. Не, тя с това започва. Нашето драгоценно отечество ще се нуждае от достойни хора, които да го водят по пътя на благоденствието, така щото да бъдем равни на другите европейски народи. Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана. Вярно е, че ние нямаме хора подготвени, но поне имаме хора честни и родолюбиви, които няма да се поколебаят да положат живота си за въздигането на държавата ни. Не се полъгвайте, че тези които държат парите държат и бъдещето ви, защото тези пари те са ги взели от вас, а вие им се кланяте и ги въздигате, като слънце пред очите си. Те няма да се поколебаят да посегнат към властта, а вие ще трябва да ги възпрете и да им поискате сметка, кой с какво е помогнал за освобождението ни и давал ли е пари или казвал нека да стане па тогава. На такива аз съм им писал и преди “Днес е момента да си купите живот, които сега се продава, утре не и милиони да давате” Та тези, които покажат разписките с печата на Централния комитет, те нека живеят свободно в отечествното ни, а другите презрете и отсечете алчните им ръце желаещи властта само за да ви грабят. За такива злоупотребяващи с народни пари, наказанието е само едно – Смърт , смърт и пак смърт, както гласи и уставът ни. За тези, които петнят името на отечеството ни наказанието е Смърт, смърт и пак смърт. За тези, които се възползват от непросветеността на народа ни и го грабят, уж били по-умни и учени, а всъщност лукави и хитри наказанието е Смърт, смърт и пак смърт. За тези, които насаждат омраза между хората живеещи в нашето мило Отечество, било на етническа или верска основа, с цел докато се избивате по-между си, те да трупат богатства, наказанието е Смърт, смърт и пак смърт. За тези, които обещават много, само и само да ги изберете да ви управляват, а после се отметнат от думите си, като кажат, че времената били трудни и те видите ли не предполагали че такова е положението, наказанието е конфискуване на имуществото и изгнание извън пределите на Отечеството ни. За тези, които под булото на родолюбието градят закони, а самите те не ги спазват или пък ги използват с цел своето облагодетелстване, наказанието е Смърт, смърт и пак смърт. Това е което исках да ви кажа, надявайки се, че ще доведете борбата до край. Бъдете силни братя и не щадете силите ,нито кръвта си, защото Отечеството ни няма да припише заслугите ви други му, нито пък ще позволи да потънат в забвение. И не забравяйте – Времето е в нас и ние сме във времето, то нас обръща и ние него обръщаме.

ПОКЛОН!

MrBean
Потребител

Публикувано на 19.02.2012 18:28
ПИСМО ДО ЛЕВСКИ

oт Златина Пенева Великова

Спи Дяконе,
Не се събуждай!
Остани в незнайния си гроб!
Добре си ти,
Оттам не виждаш
Съдбата на достойния ти Род.
Не виждаш майките,
Които днес не раждат.
Стариците край кофите за смет,
Бащите със джобове празни,
В ръцете с куфари
И здравец за късмет.
Децата ни са вече на изчезване,
Селата мъртви
Пусти градове,
Строим хотели паркове,гаражи,
Край просяка,минава БМВ.
На пътя към Европа се продават
В ръцете с кукли,малките моми,
Те детството си в сънища сънуват,
Стаена скръб в очите им гори!
Спи Дяконе,не се събуждай,
Добре си там, под таз черна пръст
Завиждам ти затуй,че не дочака
Мечтите си разпънати на кръст!
Дълбок поклон пред святото дело на Апостола!

http://www.youtube.com/watch?v=AhsQcHDmVI8

-
страница 188 от 188 << < 185 186 187 188
Прехвърли се към форум:
Вход
Потребител

Парола

Забравена парола?
Поискайте си нова от тук.
R.I.P. Whitney Houston
Избор на MrBean
Избор на Редактора
Членска анкета
Намерихте ли информация, какво предвижда Бюджет 2012 за вашия квартал или населено място?

Да, намерих

Не, не можах да намеря

Не ме интересува

За какво е този Бюджет?

Трябва да влезете в профила си за да гласувате.
Последни обяви
Каменна сол, креда, лизин,дикалциев фосфат, монокалцие
Каменна сол,креда, дикалциев фосфат, монокалциев фосфа
Японски трактори
Последни статии
Ще можем ли да полетим
Литературата на днешните тийнейджъри. Полезно явление или поредната мания
Кога ловчалии ще бъдат в центъра на вниманието на политическите партии?
Сега ли е времето за създаване на ГОС в Ловеч ?
Сърбия – по-различният свят. Държавата, която не чака наготово! 2
Table './lovechtoday3/fusion_photos' is marked as crashed and should be repaired
Facebook
Table './lovechtoday3/fusion_photos' is marked as crashed and should be repaired
\n\n"; if (iADMIN) { $result = dbquery("DELETE FROM ".$db_prefix."flood_control WHERE flood_timestamp < '".(time()-360)."'"); $result = dbquery("DELETE FROM ".$db_prefix."thread_notify WHERE notify_datestamp < '".(time()-1209600)."'"); $result = dbquery("DELETE FROM ".$db_prefix."vcode WHERE vcode_datestamp < '".(time()-360)."'"); $result = dbquery("DELETE FROM ".$db_prefix."new_users WHERE user_datestamp < '".(time()-86400)."'"); } mysql_close(); ob_end_flush(); ?>